fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: Lokalne zakażenia w Tiencinie. Zdecydowane działanie władz

AFP
Władze Tiencinu, położonego na północy Chin miasta, jednego z największych portów świata, zamknęły szpital, przedszkole i poddały izolacji osiedle mieszkaniowe po wykryciu czterech lokalnych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Trzy z wykrytych zakażeń to zakażenia dziecka i jego rodziców.

Czwarte zakażenie to zakażenie osoby, która pracowała na tym samym osiedlu, na którym mieszka rodzina, w której wykryto zakażenia koronawirusem - informuje AP.

We wtorek władze wykryły zakażenie na tym samym osiedlu.

Wszystkie zakażenia mają charakter objawowy - władze w Pekinie nie zaliczają zakażeń bezobjawowych do ogólnego bilansu wykrytych w Chinach zakażeń.

W związku z pięcioma zakażeniami na jednym osiedlu władze zdecydowały się na jego izolację określając ten rejon obszarem wysokiego ryzyka.

Zamknięto też szpital, do którego udał się jeden z zakażonych oraz przedszkole, do którego chodziła wnuczka jednego z zakażonych.

Rodzice i nauczyciele dzieci chodzących do przedszkola zostali poddani kwarantannie.

Łącznie w Chinach kontynentalnych wykryto jak dotąd 86 398 objawowych zakażeń koronawirusem - w ciągu doby liczba ta zwiększyła się o 17. Liczba zgonów chorych na COVID-19 nie zmienia się od 17 kwietnia i wynosi 4 634.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA