fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Pekin: Zakaz sprzedaży mrożonej żywności na targu Xinfadi

Wejście na targ Xinfadi
N509FZ, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons
Na pekińskim targu Xinfadi, który stał się ogniskiem zakażeń koronawirusem w stolicy Chin w czerwcu, zakazano sprzedaży i magazynowania mrożonej żywności, w szczególności ryb i owoców morza - podaje Beijing News.

Kilka zakażeń w ostatnich miesiącach w Tiencinie i Qingdao dotyczyło osób mających kontakt z importowaną, mrożoną żywnością.

Mrożone mięso, owoce morza i inna mrożona żywność magazynowa na targu Xinfadi została stamtąd usunięta, a targ został zdezynfekowany, a ponad 100 chłodni wyłączono - podaje Beijing News.

Chińskie władze przekonują, że pracownicy "w określonym środowisku pracy, którzy mają kontakt z mrożonymi produktami zakażonymi koronawirusem, mogą zakazić się bez odpowiedniej ochrony.

Jednocześnie władze uspokajają, że ryzyko zakażenia się konsumentów wirusem znajdującym się na mrożonej żywności jest "bardzo niskie".

Chiny zintensyfikowały testy mrożonej żywności po tym, jak kilkukrotnie wykryto ślady koronawirusa na importowanych produktach i opakowaniach, w których się znajdowały.

Obowiązujące obecnie w Chinach przepisy pozwalają na wstrzymanie importu mrożonej żywności od producenta, na produktach którego wykryte zostaną ślady koronawirusa.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA