fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Chinach: Wirusa SARS-CoV-2 znaleziono w mrożonych rybach

Mrożone ryby
stock.adobe.com
Chiny zawiesiły na tydzień import żywności dostarczanej przez indonezyjską firmę PT. Anugrah Laut Indonesia, po tym jak w próbce mrożonych ryb dostarczonych przez tę firmę wykryto koronawirusa SARS-CoV-2 - informują chińskie władze celne.

Handel z indonezyjską firmą zostanie automatycznie wznowiony po upłynięciu terminu siedmiodniowego zawieszenia - podała chińska Generalna Administracja Ceł.

W przeszłości Chiny zawieszały już na tydzień handel z firmami z Brazylii, Ekwadoru i Rosji po tym jak w dostarczanych przez nie mrożonej żywności znajdowano ślady koronawirusa.

X

Przepisy celne w Chinach stanowią, że zawieszenie handlu na tydzień z firmą dostarczającą mrożoną żywność, w której produktach znaleziono ślady koronawirusa, jest automatyczne.

Firma, w której produktach ślady koronawirusa zostaną znalezione trzy lub więcej razy, musi się liczyć z zawieszeniem handlu jej produktami przez Chiny na miesiąc.

W Chinach w ciągu ostatniej doby wykryto 22 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - jedno z takich zakażeń miało charakter lokalny (doszło do niego na terytorium Chin, w Szanghaju), podczas gdy 21 zakażeń wykryto u osób przybywających do Chin spoza ich granic.

W Chinach wykryto też 25 przypadków bezobjawowego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu ostatniej doby.

Łącznie w Chinach kontynentalnych wykryto 86 267 zakażeń koronawirusem. Zmarło 4 634 chorych na COVID-19 - liczba ta nie zmienia się od 17 kwietnia.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA