fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Niemczech: Będą kolejne obostrzenia?

Angela Merkel
AFP
Niemiecki rząd federalny i władze landów rozważają wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z COVID-19, by spowolnić tempo wzrostu liczby zakażeń. Możliwe jest m.in. zmniejszenie liczby osób mogących brać udział w zgromadzeniach prywatnych i obowiązek noszenia masek w szkołach przez uczniów.

Reuters zapoznał się z projektem dokumentu dotyczącego nowych obostrzeń. Zawiera on m.in. apel do obywateli, by unikali udziału w prywatnych przyjęciach do świąt Bożego Narodzenia.

Kanclerz Angela Merkel ma rozmawiać o nowych obostrzeniach z władzami niemieckich landów w poniedziałek.

W listopadzie w Niemczech wprowadzono "łagodny lockdown", by opanować drugą falę epidemii koronawirusa, która przechodzi przez kraj. W ubiegłym tygodniu, przez trzy dni z rzędu, w Niemczech wykrywano ponad 20 tysięcy zakażeń koronawirusem na dobę.

W ramach lockdownu w Niemczech zamknięto m.in. bary i restauracje, ale szkoły i sklepy pozostały otwarte.

W wyniku wprowadzonych obostrzeń liczba zakażeń w Niemczech przestała rosnąć wykładniczo, ale na razie nie widać tendencji spadkowej jeśli chodzi o liczbę zakażeń - głosi dokument cytowany przez Reuters.

"Dalsze wysiłki są niezbędne (...). Mamy cztery trudne zimowe miesiące przed nami" - czytamy w dalszej części dokumentu.

Propozycje nowych obostrzeń zakładają m.in. ograniczenie dotyczące zgromadzeń prywatnych - z mieszkańcami jednego gospodarstwa domowego mogłoby maksymalnie spotykać się dwoje mieszkańców z innego gospodarstwa domowego (obecnie spotykać się może maksymalnie 10 osób z dwóch różnych gospodarstw domowych).

Ponadto wszyscy uczniowie zostaliby zobowiązani do noszenia masek w szkołach.

W pierwszych dwóch tygodniach listopada liczba wykrytych w Niemczech od początku epidemii zakażeń koronawirusem wzrosła o 50 proc.

W tym samym czasie liczba chorych na COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii w niemieckich szpitalach wzrosła o 70 proc.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA