fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Polsce: Jak liczba zakażeń zmieniła się w porównaniu do zeszłego poniedziałku?

Oddział zamknięty szpitala zakaźnego
Fotorzepa, Robert Gardziński
Liczba zakażeń koronawirusem wykrytych w ciągu ostatniej doby w Polsce była o 897 niższa niż raportowana przez Ministerstwo Zdrowia w poprzedni poniedziałek liczba zakażeń.

Oznacza to spadek liczby zakażeń - poniedziałek do poniedziałku - wyniósł 4,13 proc.

W poniedziałek 9 listopada (21 713) zanotowano największy od początku epidemii poniedziałkowy wzrost liczby zakażeń - w porównaniu do poniedziałku sprzed dwóch tygodni była większa o 39,38 proc.

W poniedziałki liczba zakażeń wykrywanych w Polsce była dotychczas niższa ze względu na mniejszą liczbę testów wykonywanych w niedzielę.

W ten poniedziałek resort zdrowia poinformował o ok. 35,1 tysiąca testów w ciągu doby. Tydzień wcześniej informowano o 43,4 tys. testów. W porównaniu do poprzedniego poniedziałku w ten przeprowadzono więc o 8 300 mniej testów (spadek liczby testów poniedziałek do poniedziałku osiągnął poziom 19,12 proc.).

W poniedziałek dwa tygodnie temu wzrost liczby zakażeń w Polsce poniedziałek do poniedziałku wyniósł 5337, trzy tygodnie temu wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce wyniósł 7482, cztery tygodnie temu - 4394, a pięć tygodni temu - 2006.

Oznaczało to, że z tygodnia na tydzień wzrosty - poniedziałek do poniedziałku - wynosiły - odpowiednio: 52,11 proc., 36,87 proc., 70,28 proc., 119,04 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA