fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wniosek MZ do Prokuratorii Generalnej ws. respiratorów

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Ministerstwo Zdrowia wystąpiło do Prokuratorii Generalnej RP o wszczęcie postępowania o zabezpieczenie i zapłatę w związku z nieuregulowaniem zaległych płatności przez firmę E&K w związku z niedostarczonymi przez tę firmę respiratorami zamówionymi przez resort.

Andrzej Izdebski, reprezentujący firmę E&K miał zwrócić otrzymane od resortu zdrowia pieniądze za respiratory, których nie dostarczył do 31 października.

Wobec niezwrócenia tych środków resort zdrowia wystąpił do Prokuratorii Generalnej RP, o czym poinformował rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, w wydanym oświadczeniu.

"W dniu 2 listopada 2020 r., w związku z nieuregulowaniem zaległych płatności przez kontrahenta – firmę E&K sp. z o.o., Ministerstwo Zdrowia wystąpiło do Prokuratorii Generalnej RP z wnioskiem o wszczęcie postępowania procesowego o zabezpieczenie i zapłatę" - brzmi oświadczenie przekazane przez Andrusiewicza PAP.

Firma E&K miała dostarczyć Ministerstwu Zdrowia 1241 respiratorów. Umowę na ich dostarczenie zawarto wiosną. Resort zdrowia zapłacił firmie 154 mln zł zaliczki - otrzymał jednak jedynie 200 respiratorów, w tym 50 niezgodnych z początkową umową.

Z umowy wynikało, że 1241 respiratorów dotrze do Polski 30 czerwca.

Wobec niedostarczenia respiratorów firma E&K zwróciła resortowi zdrowia część zaliczki. Na początku października była jednak wciąż winna Ministerstwu 69,5 mln złotów plus odsetki.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA