fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Indiach. Stolicę kraju czeka trzecia fala epidemii?

Targowisko w Indiach
AFP
W Indiach w ciągu doby wykryto 48 648 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - liczba wykrywanych w ciągu doby zakażeń zmniejsza się od ponad miesiąca - zauważa AP.

W ciągu doby w Indiach zmarło też 563 chorych na COVID-19 - łączna liczba ofiar koronawirusa w Indiach wynosi obecnie 121090.

Indie są drugim krajem świata - po USA - w którym wykryto ponad 8 mln zakażeń. W sierpniu i wrześniu Indie były krajem z największym dobowym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem na świecie - obecnie jednak więcej zakażeń wykrywanych jest w USA.

Od bliska dwóch tygodni w Indiach wykrywanych jest mniej niż 60 tysięcy zakażeń koronawirusem w ciągu doby.

Liczba aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem w Indiach wynosi obecnie 594 386 - i zmniejsza się co oznacza, że dobowy przyrost liczby ozdrowieńców jest wyższy niż dobowy przyrost liczby nowych zakażeń.

Mimo to w Indiach rośnie obawa przed trzecią falą epidemii koronawirusa, której ofiarą mogą paść mieszkańcy stolicy kraju, New Delhi.

W New Delhi od tygodnia liczba wykrywanych zakażeń rośnie - obecnie w stolicy Indii jest 30952 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem, a w ciągu doby w mieście wykrywanych jest od trzech dni ponad 5 tysięcy zakażeń.

Rozwój epidemii w New Delhi budzi obawy m.in. ze względu na wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza w mieście co wzmacnia objawy chorób układu oddechowego.



Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA