fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Trump: Mamy szczepionki. Nawet bez nich wychodzimy na prostą

Donald Trump na wiecu w New Hampshire
AFP
Donald Trump na wiecu na lotnisku w New Hampshire przekonywał zwolenników, że "żaden kraj na świecie nie odbudowuje się (po załamaniu spowodowanym pandemią koronawirusa - red.) tak, jak USA".

Trump mówił, że USA "wychodzą na prostą" przekonując, że kraj "ma szczepionki, ma wszystko". - Nawet bez szczepionek wychodzimy na prostą - dodał.

Jak dotąd w USA żadna z eksperymentalnych szczepionek na COVID-19 nie została dopuszczona do użycia.

Tymczasem szef personelu Białego Domu, Mark Meadows, mówił w CNN, że administracja "nie będzie miała pandemii pod kontrolą". - Będziemy mieli pod kontrolą fakt, że zdobędziemy szczepionki, będziemy mieć pod kontrolą lecznictwo, środki opóźniania (rozwoju epidemii - red.) - tłumaczył.

W wydanym oświadczeniu rywal Donalda Trumpa w wyborach, Joe Biden, odniósł się do tych komentarzy stwierdzając, że Meadows "przyznał, iż administracja skapitulowała i nie próbuje kontrolować pandemii". Jak dodał oznacza to, że administracja Trumpa "porzuciła swój podstawowy obowiązek chronienia obywateli USA".

- To nie było przejęzyczenie Meadowsa, to było szczere przyznanie jaka była strategia prezydenta Donalda Trumpa od początku kryzysu: powiewać białą flagą i liczyć, że dzięki ignorowaniu go, wirus po prostu zniknie. Nie zniknął i nie zniknie - dodał Biden.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA