fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

W Czechach znów ponad 15 tysięcy zakażeń w ciągu doby

Szpital tymczasowy w Pradze
AFP
Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w Czechach w ciągu doby przekroczyła ponownie 15 tysięcy - w ciągu ostatnich 24 godzin w Czechach wykryto 15663 zakażeń.

W ciągu ostatniej doby w Czechach zmarło 98 chorych na COVID-19, ale liczba ta zapewne wzrośnie, ponieważ dane na ten temat są jeszcze aktualizowane. Od ubiegłej środy w Czechach codziennie stwierdzano ponad 100 zgonów zakażonych koronawirusem.

W poniedziałek w ciągu doby zmarło w Czechach 139 osób chorych na COVID-19 - był to największy dobowy przyrost liczby ofiar koronawirusa w Czechach od początku epidemii.

Dzień wcześniej resort zdrowia informował łącznie o 125 zgonach chorych na COVID.

W czeskich szpitalach przebywa obecnie 6191 zakażonych koronawirusem - o 578 więcej niż dobę wcześniej.

893 chorych jest w stanie ciężkim - ta liczba w ciągu doby wzrosła o 65.

Łącznie w Czechach od początku epidemii wykryto 284033 zakażenia. Do zdrowia wróciły 111 443 osoby, u których wykryto zakażenie koronawirusem, liczba aktywnych przypadków wynosi obecnie 172590.

W poniedziałek - po raz pierwszy od sześciu dni - odsetek testów na COVID przeprowadzonych w Czechach w ciągu doby, które dały wynik pozytywny wyniósł mniej niż 30 procent.

Od środy w Czechach od 21 do 5 rano obowiązuje godzina policyjna. Sklepy spożywcze i sklepy z artykułami pierwszej potrzeby muszą być zamknięte od 20 do 5 rano.

Od ubiegłej środy w Czechach obowiązuje lockdown.

We wtorek czeski rząd zwrócił się do parlamentu o przedłużenie stanu wyjątkowego o miesiąc, do 3 grudnia.

Źródło: Lidove Noviny
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA