Reklama
Rozwiń

Słowacja przeprowadzi testy wszystkich obywateli

- W ostatnich trzech tygodniach przygotowywaliśmy kompleksowy program testów dla wszystkich mieszkańców Słowacji - poinformował na konferencji prasowej premier Słowacji Igor Matovič. Zapowiedział również rezygnację ze stanowiska, jeśli program nie zostanie zrealizowany.

Aktualizacja: 17.10.2020 18:42 Publikacja: 17.10.2020 16:08

Premier Słowacji Igor Matovič

Premier Słowacji Igor Matovič

Foto: AFP

qm

Rząd przygotowywał projekt od trzech tygodni. Testowanie Słowaków powinno przebiegać według schematu wykorzystywanego przy organizacji wyborów. Punkty poboru próbek zostaną utworzone w 5997 okręgach. W każdym puncie pracować będzie ok. siedmiu osób, w tym policjanci, żołnierze, pracownicy samorządów i ratownicy medyczni.

Do punktu testowania będzie trzeba przyjść z dowodem osobistym. Osoby mieszkające poza miejscem stałego zameldowania nie muszą do niego wracać, będą mogły udać się do najbliższego punktu. Tam, jak przy wyborach, zostaną dopisane do listy.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1234
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1233
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1232
Świat
Podcast „Rzecz w tym”: Dlaczego Czesi nagle zakochali się w Polsce?
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1231
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama