fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Główny Inspektor Sanitarny: Epidemia jest pod kontrolą

GIS, Jarosław Pinkas
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Jestem spokojny, bo muszę być spokojny. Wiem, że są wolne łóżka szpitalne i respiratory - mówił w Polsat News Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny. Utrzymujący się od dwóch dni poziom ponad 1,5 tys. nowych zakażeń dziennie tłumaczył 'wracaniem do normalności".

Pinkas przekonywał, że mimo gwałtownego skoku wykrywanych zakażeń polska służba zdrowia jest wydolna i Polakom nie grożą problemy z dostępem do opieki medycznej.

Główny Inspektor Sanitarny wysoką liczbę zakażeń tłumaczy powrotem do normalności. - Dlatego transmisja wirusa jest większa. Przez kilka tygodni może być podobna, potem można się spodziewać zmniejszania - wyjaśniał.

Czytaj także:

Epidemia w Polsce: 1584 nowych zakażonych koronawirusem w sobotę

Pinkas ocenił, że epidemia w Polsce przebiega "w miarę gładko", w szpitalach są wolne łóżka i respiratory.

- Jestem spokojny, bo muszę być spokojny - mówił, przypominając, że wirusa trzeba się jednak wystrzegać, ale wiąże się to z przestrzeganiem prostych czynności, takich jak noszenie maseczek i dezynfekcja rąk.

Jarosław Pinkas, w reakcji na zarzut, że część przepisów wprowadzonych w związku z pandemią, jest niejasna i może być różnie interpretowana, zapewnił, że "trwają prace nad tym, by przepisy były jednoznaczne".

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA