fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Tokio: Ponad 100 zakażeń w ciągu doby - najwięcej od 2 maja

AFP
W Tokio w ciągu ostatniej doby potwierdzono ponad 100 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - podał japoński nadawca publiczny NHK. To największy dobowy wzrost liczby zakażeń w Tokio od 2 maja.

Od początku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Japonii wykryto 18723 zakażenia koronawirusem i 974 zgony z powodu COVID-19.

Tokio miało być areną tegorocznych igrzysk olimpijskich, które miały rozpocząć się 24 lipca. Ostatecznie igrzyska zostały przełożone na 2021 roku, a ostatnie badania opinii publicznej wykazały, że ponad połowa mieszkańców stolicy Japonii chciałoby ponownego przełożenia igrzysk lub ich odwołania.

Liczące 14 milionów mieszkańców Tokio po 25 maja, gdy w mieście odwołano stan wyjątkowy wprowadzony w związku z epidemią koronawirusa notowało poniżej 20 zakażeń dziennie. Od pewnego czasu liczba zakażeń zaczęła jednak rosnąć i w ostatnim czasie regularnie przekracza 50 dziennie.

W tym tygodniu władze miasta poinformowały, że odejdą od ściśle zdefiniowanych celów dotyczących redukcji liczby zakażeń poniżej konkretnej liczby, a zamiast tego będą bardziej polegać na radach ekspertów w kwestii walki z koronawirusem i uniknięcia kolejnego zamrożenia gospodarki.

Granice Japonii są zamknięte dla osób przybywających ze 129 państw świata - w tym tygodniu listę tę rozszerzono o kilkanaście kolejnych państw.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA