fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Korea Płd.: 101 zakażeń w związku z ogniskiem w nocnych klubach

AFP
W Korei Południowej w ciągu ostatniej doby wykryto 27 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - informują Koreańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób.

To piąty dzień z rzędu, gdy liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrywanych w Korei Południowej przekracza 10 i trzeci dzień z rzędu, gdy przekracza 20.

Wzrost liczby zachorowań ma związek z pojawieniem się ogniska koronawirusa w Seulu, gdzie zakażony wirusem 29-latek zakaził już co najmniej kilkadziesiąt osób w kilku nocnych klubach, które odwiedził w weekend.

W Seulu trwa obecnie namierzanie i testowanie na obecność wirusa osób, które były w tych klubach w weekend, gdy odwiedzał je zakażony koronawirusem mężczyzna.

Łącznie z ogniskiem koronawirusa w nocnych klubach w Seulu związanych jest już 101 zakażeń. Jak dotąd przebadano 7272 gości tych klubów.

Burmistrz Seulu, Park Won-soon poinformował, że 36 proc. przypadków zakażeń wykrytych w związku z pojawieniem się nowego ogniska jest bezobjawowych a tempo rozporzestrzeniania się wirusa jest szybkie. Dodał, że w niektóych przypadkach zakaziły się osoby, któe przeszły już COVID-19.

W związku z pojawieniem się nowego ogniska koronawirusa władze Korei Południowej zdecydowały się przełożyć o tydzień ponowne otwarcie szkół w kraju (teraz mają zostać otwarte 20 maja).

Łącznie w Korei Południowej wykryto jak dotąd 10936 zakażeń koronawirusem i 258 zgonów z powodu COVID-19.

Źródło: South China Morning Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA