fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włochy: 28-latek z USA utknął na statku. 62 dni z wirusem

msccruisesusa.com
28-letni Taylor Grimes z USA od 62 dni przebywa na pokładach statków we włoskim porcie - najpierw na pokładzie statku wycieczkowego firmy MSC Cruises, a następnie na pokładzie statku-szpitala. 17 marca koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto u członka załogi, z którym Grimes miał kontakt - wtedy 28-latek poddał się samoizolacji, a 15 dni później test wykazał, że też jest zakażony koronawirusem. Od tego czasu przeprowadzono u niego siedem kolejnych testów, które raz dawały wynik pozytywny raz negatywny.

Pochodzący z Winter Springs na Florydzie 28-latek wypłynął w rejs do Genui w połowie stycznia. Był to jego drugi rejs w roli pracownika firmy MSC Cruises. Na pokładzie statku wycieczkowego Grimes pracował w sklepie jubilerskim.

17 marca u jego kolegi z pracy stwierdzono zakażenie koronawirusem. Po skonsultowaniu się z lekarzem na pokładzie statku i kapitanem jednostki, 28-latek "dobrowolnie poddał się izolacji". 15 dni później test wykazał, że jest zakażony koronawirusem.

Od tego czasu Grimes nie schodzi na ląd - kolejne testy nie dają jednoznacznej odpowiedzi na to czy mężczyzna jest już wolny od wirusa.

Matka 28-latka, Ann Grimes, w rozmowie z CNN przyznała, że rodzina martwi się o stan psychiczny Taylora. - W ubiegły poniedziałek łkał podczas rozmowy telefonicznej, mówił, że chce do domu - relacjonowała. - Był po teście, który dał wynik pozytywny - dodała.

Ambasada USA we Włoszech przekazała rodzinie, że mężczyzna nie może zejść z pokładu statku dopóki dwa kolejne testy nie dadzą u niego negatywnego wyniku.

Ann Grimes dziwi się jednak jak to możliwe, że po 62 dniach w kwarantannie testy dają u jej syna wynik pozytywny.

W sobotę kolejny test dał u Grimesa wynik negatywny. Teraz Amerykanin czeka na wynik kolejnego testu - jeżeli będzie negatywny wówczas 28-latek będzie mógł wrócić do USA.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA