fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

USA: Co najmniej siedem zakażeń w czasie głosowania w prawyborach

AFP
Co najmniej siedem osób zakaziło się koronawirusem w czasie prawyborów w stanie Wisconsin, które odbyły się 7 kwietnia - twierdzą przedstawiciele ochrony zdrowia z Milwaukee.

Sześć z siedmiu przypadków zakażeń dotyczy głosujących, jeden - osoby pracującej w komisji wyborczej w Milwaukee, największym mieście stanu, gdzie w dniu prawyborów było otwartych jedynie pięć lokali wyborczych, a na oddanie głosu trzeba było czekać kilka godzin w kolejce.

Pracownicy ochrony zdrowia twierdzą, że liczba zakażeń może rosnąć w związku z 14-dniowym okresem inkubacji koronawirusa, który mija w środę.

Do wtorku w Milwaukee było 1697 potwierdzonych zakażeń koronawirusem i 92 zgony spowodowane przez COVID-19. W całym Wisconsin wykryto 4620 zakażeń i 242 zgony z powodu COVID-19.

Gubernator Tony Evers próbował doprowadzić do przełożenia wyborów - ale sądy stanowe uznały, że głosowanie musi się odbyć w terminie.

W najbliższym czasie prawybory odbędą się w Ohio - ale będą miały głównie formę głosowania korespondencyjnego. Również Kansas zrezygnowało z klasycznych prawyborów i zdecydowało się na głosowanie korespondencyjne, które odbędzie się 2 maja.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA