fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Japonia: Rekordowy wzrost liczby zakażeń wirusem w Tokio

AFP
W Japonii stwierdzono w ciągu minionej doby 235 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Łącznie w tym kraju wirusa wykryto u 3329 osób (w liczbę tę wlicza się osoby, które zakaziły się wirusem na pokładzie statku wycieczkowego Diamond Princess, który był poddany kwarantannie w porcie w Jokohamie). Liczba ofiar Covid-19 w Japonii wzrosła o trzy - do 74.

Spośród 3329 osób zakażonych koronawirusem w Japonii, 712 zakaziło się nim na pokładzie Diamond Princess, statku wycieczkowego poddanego przez ponad dwa tygodnie kwarantannie w porcie w Jokohamie. Spośród 74 ofiar Covid-19 w Japonii - 11 to pasażerowie Diamond Princess.

W ramach walki z koronawirusem Japonia rozszerzyła zakaz wjazdu na terytorium kraju na osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały na terytorium m.in. USA, Wielkiej Brytanii i Chin. Łącznie na teren Japonii nie mogą wjechać osoby, które w ostatnich 14 dniach przebywały w jednym z ponad 70 państw i regionów świata (chodzi o miejsca, w których istnieją największe ogniska koronawirusa SARS-CoV-2).

Zakaz wszedł w życie 3 kwietnia.

Rząd Japonii poddawany jest presji, by - w ramach walki z koronawirusem - ogłosić w kraju stan wyjątkowy.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA