fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: Wzrost liczby zakażeń, z Wuhan wyjeżdżają pociągi

AFP
W Chinach kontynentalnych we wtorek wykryto 62 przypadki zakażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 - o 30 więcej niż dzień wcześniej - wynika z danych chińskiej Komisji Zdrowia Publicznego. 59 spośród tych zakażeń wykryto u osób przybywających do Chin spoza ich granic. Do trzech zakażeń doszło na terenie Państwa Środka.

Z kolei liczba bezobjawowych zakażeń wirusem (Chiny podają informacje na temat takich zakażeń od 1 kwietnia) wzrosła do 137 (102 takie zakażenia wykryto u osób przybywających do Chin spoza ich granic).

Tymczasem, 8 kwietnia, zakończyła się trwająca od stycznia blokada Wuhan - pierwszego na świecie ogniska koronawirusa. W ciągu ostatnich 15 dni w Wuhan stwierdzono tylko dwa nowe zakażenia koronawirusem.

Łącznie od początku epidemii w Wuhan wirusem zakaziło się ponad 50 tys. osób, a ponad 2500 z nich zmarło - wynika z oficjalnych danych.

Od 8 kwietnia mieszkańcy Wuhan mogą po 76 dniach blokady znów opuszczać to miasto. Pierwszy pociąg wyjechał z Wuhan o godzinie 0:50 czasu lokalnego (18:50 we wtorek w Polsce). Ponadto otwarto drogi wyjazdowe z miasta.

Bazując na danych dotyczących sprzedaży biletów chiński nadawca publiczny CCTV podał, że z Wuhan w środę koleją wyjedzie 55 tys. osób.

W całych Chinach od początku epidemii koronawirusem SARS-CoV-2 zakaziły się 81802 osoby. Na COVID-19 zmarły 3333 osoby - w ciągu ostatniej doby liczba zgonów wywołanych zakażeniem wirusem wzrosła o dwa.Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA