fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: Nowe zasady traktowania "cichych nosicieli" wirusa

AFP
Władze Chin wprowadziły w środę nowe środki prewencyjne mające przeciwdziałać temu, aby osoby z bezobjawowym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 nie doprowadziły do drugiej fali epidemii wirusa w Chinach.

Jak pisze Reuters osoby takie są nazywane w Chinach "cichymi nosicielami" koronawirusa. Od 1 kwietnia Pekin podaje informacje na temat liczby bezobjawowych zakażeń wirusem w Chinach. W ciągu ostatniej doby wykryto 56 takie przypadki - od 1 kwietnia w Chinach wykryto ich 657. W samej prowincji Hubei, w której znajduje się Wuhan - pierwsze na świecie ognisko koronawirusa - takich przypadków wykryto do 1 kwietnia 303.

Chińska Rada Państwa (najwyższy organ władzy wykonawczej) w środę poinformowała o nowych zasadach traktowania zakażeń bezobjawowych.

Zgodnie z nimi instytucje medyczne muszą informować lokalne władze w ciągu dwóch godzin od wykrycia pacjenta zakażonego koronawirusem, u którego nie ma objawów, o takim fakcie. Lokalne władze muszą następnie ustalić listę wszystkich osób, z którymi "cichy nosiciel" koronawirusa był w bliskim kontakcie w ciągu minionej doby.

Zakażeni koronawirusem, u których nie pojawiły się objawy, mają być umieszczani na 14 dni we wspólnym dla takich osób ośrodku kwarantanny. Osoby, które miały bliski kontakt z nimi, również muszą być poddane kwarantannie przez dwa tygodnie.

W środę wprowadzono też ścisłą kwarantanną w mieści Suifenhe, na granicy Chin z Rosją, po tym jak wykryto tam w ostatnich dniach kilkadziesiąt przypadków zakażenia wirusem osób wracających z Rosji. W Suifenhe powstaje już specjalny szpital dla zakażonych koronawirusem.

W Chinach wykryto jak dotąd 81865 objawowych przypadków zakażenia koronawirusem. W wyniku COVID-19 zmarło tam 3335 osób.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA