fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Zaskakujące wyniki badań z "niemieckiego Wuhan"

AFP
Naukowcy z uniwersytetu w Bonn przedstawili wstępne wyniki badań dotyczące mieszkańców miasta Heinsberg przy granicy z Holandią.

W ramach badań naukowcy udali się do Heinsberg, miasta nazywanego "niemieckim Wuhan". Odnotowano tam dwa pierwsze śmiertelne przypadki koronawirusa w kraju.

Naukowcy z uniwersytetu w Bonn przeprowadzili testy i badania na grupie 1000 mieszkańców. Naukowcy starają się również dokładnie ustalić, w jaki sposób wirus został przeniesiony podczas karnawału 15 lutego.

Po przeanalizowaniu około połowy testów, dyrektor badania, prof. Hendrick Streeck poinformował, że 14 proc. mieszkańców tego obszaru rozwinęło odporność po zakażeniu się koronawirusem. 

Prof. Streeck powiedział również, że wskaźnik śmiertelności w tym obszarze okazał się być znacznie niższy niż obecnie zarejestrowany dla całego kraju. W Heinsbergu zmarło tylko 0,37 proc. osób, które zakaziły się wirusem. Uniwersytet Johnsa Hopkinsa podaje, że dla całych Niemiec współczynnik ten wynosi obecnie 1,98 proc.

Władze w mieście szybko zareagowały na obecność kornawirusa. W Heinsbergu zamknięto szkoły i wprowadzono kwarantannę, jednak mimo tego zakaziło się około 1500 osób.

Porównanie rozprzestrzeniania się zakażeń w mieście z danymi z pozostałej części Niemiec skłoniło ekspertów do przypuszczenia, że Heinsberg wyprzedza resztę kraju o około dwa i pół tygodnia pod względem rozwoju epidemii.

Dlatego też region ten stał się obecnie przedmiotem dużego projektu badawczego, a naukowcy starają się uzyskać wiedzę na temat sposobów zarządzania kryzysem.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA