fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włochy. Tragiczny bilans rośnie. 793 ofiary jednej doby

AFP
To najtragiczniejsza doba od początku pandemii we Włoszech. Obrona Cywilna podała, że zmarły 793 osoby. Najwięcej ofiar w Lombardii: 546 osoby.

Włochy to obecnie największe ognisko epidemii koronawirusa w Europie. Według najnowszych, oficjalnych danych z soboty, wirusa SARS-CoV-2 we Włoszech potwierdzono u 53578 osób. 

W ciągu ostatniej doby z powodu wywołanej przez koronawirusa choroby COVID-19 zmarły aż 793 osoby.   Łącznie liczba zgonów spowodowanych wirusem SARS-CoV-2 wynosi w Italii już 4825.

Szef ochrony cywilnej Angelo Borrelli poinformował, że w tej chwili na koronawirusa leczy się ponad 42 tysiące osób. Niemal 27 tysięcy przebywa w szpitalach, z czego ponad 2800 na oddziałach intensywnej terapii. Stwierdzono ponad 3 tysiące nowych zarażeń.

Objawy COVID-19, choroby wywoływanej przez koronawirus to gorączka, kaszel, ból mięśni, osłabienie. W ponad 80 proc. przypadków przebieg choroby jest łagodny i przypomina przebieg grypy. WHO szacuje śmiertelność nowego koronawirusa na poziomie ok. 3,4 proc. (w przypadku grypy - 0,1 proc.).

W grupie podwyższonego ryzyka w związku z epidemią koronawirusa są osoby starsze lub cierpiące na choroby przewlekłe. Zarażenie się wirusem ma natomiast zwykle bardzo łagodny przebieg u dzieci.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA