fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Turcja: 561 nowych przypadków SARS-CoV-2 w ciągu doby

AFP
Turcja poinformowała, że w środę liczba ofiar koronawirusa w tym kraju wzrosła o 15, do 59. W kraju wykryto też 561 nowych przypadków zarażenia się wirusem - w całej Turcji wykryto go już u 2433 osób.

Ministerstwo Zdrowia Turcji ogłosiło, że w ciągu minionej doby przeprowadziło 5035 testów na obecność koronawirusa - po raz pierwszy liczba przeprowadzonych w ciągu doby testów przekroczyła 5 tysięcy.

Jak dotąd w Turcji na obecność wirusa w organizmie przebadano ok. 33 tysięcy osób.

Turcja otrzymała z Chin ok. 50 tysięcy szybkich zestawów testowych, które mogą dać wynik w ciągu 15 minut.

Z Chin do Turcji miało też dotrzeć lekarstwo, które pomaga leczyć chorych na Covid-19 - minister zdrowia, Fahrettin Koca, nie ujawnił jednak o jaki lek chodzi.

Koca zapowiedział natomiast, ze Turcja nie będzie eksportować produkowanych w tym kraju masek ochronnych ze względu na własne potrzeby.

W czwartek do Turcji ma dotrzeć 300 tysięcy szybkich zestawów testowych z Chin. Łącznie Turcja ma ich otrzymać milion.

W Turcji w ramach walki z koronawirusem SARS-CoV-2 ograniczono w ostatnim czasie godziny otwarcia sklepów spożywczych i supermarketów, które mogą być czynne od 9 do 21. Na 10 metrów kwadratowych każdego z takich sklepów może przypadać jeden klient.

Ponadto tureckie MSW nakazało, aby maksymalnie tylko połowa miejsc w autobusach miejskich i międzymiastowych była zajęta.

Źródło: middleeasteye.net
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA