fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Korea Płd.: Wzrost liczby zachorowań po pięciu dniach spadków

AFP
W Korei Południowej doszło w środę do pierwszego wzrostu liczby nowo wykrytych zachorowań spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2 po pięciu dniach spadków liczby wykrywanych przypadków. W środę w Korei Płd. zdiagnozowano 242 nowe przypadki Covid-19 - choroby wywołanej koronawirusem.

Łączna liczba zachorowań wywołanych koronawirusem SARS-CoV-2 w Korei Południowej wzrosła do 7755.

Liczba ofiar Covid-19 wzrosła w Korei Południowej o sześć, do 60.

We wtorek koronawirusa wykryto u co najmniej 90 osób pracujących w call center w stolicy kraju, Seulu - poinformował burmistrz Seulu, Park Won-soon.

- To największe ognisko infekcji w Seulu - przyznał burmistrz w wywiadzie radiowym. Obecnie badania na obecność koronawirusa przechodzi 550 osób pracujących w tym samym budynku, w którym znajduje się call center.

W Korei Południowej odwoływane są koncerty gwiazd K-pop-u i imprezy sportowe. Przerwa w działaniu szkół i przedszkoli została przedłużona o trzy tygodnie.

Ponad 60 proc. zachorowań w Korei Południowej ma związek z sektą Shincheonji, której świątynia w Daegu stała się pierwszym dużym ogniskiem koronawirusa w tym kraju.

Władze Korei Południowej przebadały wszystkich członków sekty w kraju - ok. 200 tysięcy osób.

Koronawirus SARS-CoV-2, znany wcześniej jako 2019-nCoV po raz pierwszy pojawił się w Wuhan w grudniu 2019 roku, choć chińscy epidemiolodzy nie mają pewności, czy wirus nie pojawił się wcześniej, w innej części Chin lub nawet w innym kraju.

Pierwszym dużym ogniskiem epidemii koronawirusa był targ z owocami morza w Wuhan, który władze zamknęły 1 stycznia w związku z rozpowszechnianiem się choroby.

7 stycznia 2020 roku władze Chin potwierdziły, że zachorowania w Chinach powoduje nowy wirus z rodziny koronawirusów - wirusów odzwierzęcych (inne znane wirusy z tej rodziny to m.in. SARS i MERS).

Istnieje hipoteza, że wirus przeniósł się ze zwierząt na człowieka w wyniku jedzenia mięsa dzikich zwierząt: nietoperzy, węży lub łuskowców.

Objawy Covid-19, choroby wywoływanej przez koronawirus to gorączka, kaszel, ból mięśni, osłabienie. W ponad 80 proc. przypadków przebieg choroby jest łagodny i przypomina przebieg grypy. WHO szacuje śmiertelność nowego koronawirusa na poziomie ok. 3,4 proc. (w przypadku grypy - 0,1 proc.).

W grupie podwyższonego ryzyka w związku z epidemią koronawirusa są osoby starsze lub cierpiące na choroby przewlekłe. Zarażenie się wirusem ma natomiast bardzo łagodny przebieg u dzieci.

Źródło: South China Morning Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA