fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Trzeci przypadek śmiertelny koronawirusa w Niemczech

AFP
Liczba przypadków koronawirusa w Niemczech wzrosła do 1613 - to stan na środę rano - podał Instytut Roberta Kocha. W Niemczech jak dotąd w wyniku zarażenia się wirusem zmarły trzy osoby.

Trzecia osoba w Niemczech zmarła w wyniku zarażenia się koronawirusem w środę rano w powiecie Heinsberg w Nadrenii Północnej-Westfalii. To drugi zgon spowodowany koronawirusem w tym powiecie. Jak dotąd wykryto w nim 365 przypadków koronawirusa.

W poniedziałek pierwsze przypadki śmiertelne koronawirusa w Niemczech stwierdzono w Essen i Heinsbergu.

Wirus jest obecny we wszystkich 16 landach Niemiec. Łączna liczba wykrytych przypadków koronawirusa w tym kraju to 1613 - dzień wcześniej informowano o ok. 1300 przypadkach.

W Saksonia-Anhalt, w której we wtorek wykryto pierwszy przypadek koronawirusa, w środę liczba zachorowań wzrosła do ośmiu.

We wschodnich Niemczech wirus jest wykrywany jak dotąd rzadziej, niż w zachodnich. W Turyngii stwierdzono jak dotąd 8 przypadków, w Saksonii - 24, w Brandenburgii - 16, a w Dolnej Saksonii - 66.

W Berlinie stwierdzono 58 przypadków koronawirusa SARS-CoV-2.

Ponad 500 przypadków wykryto w Nadrenii Północnej-Westfalii, która jest największym ogniskiem wirusa w Niemczech.

Koronawirus SARS-CoV-2, znany wcześniej jako 2019-nCoV po raz pierwszy pojawił się w Wuhan w grudniu 2019 roku, choć chińscy epidemiolodzy nie mają pewności, czy wirus nie pojawił się wcześniej, w innej części Chin lub nawet w innym kraju.

Pierwszym dużym ogniskiem epidemii koronawirusa był targ z owocami morza w Wuhan, który władze zamknęły 1 stycznia w związku z rozpowszechnianiem się choroby.

7 stycznia 2020 roku władze Chin potwierdziły, że zachorowania w Chinach powoduje nowy wirus z rodziny koronawirusów - wirusów odzwierzęcych (inne znane wirusy z tej rodziny to m.in. SARS i MERS).

Istnieje hipoteza, że wirus przeniósł się ze zwierząt na człowieka w wyniku jedzenia mięsa dzikich zwierząt: nietoperzy, węży lub łuskowców.

Objawy Covid-19, choroby wywoływanej przez koronawirus to gorączka, kaszel, ból mięśni, osłabienie. W ponad 80 proc. przypadków przebieg choroby jest łagodny i przypomina przebieg grypy. WHO szacuje śmiertelność nowego koronawirusa na poziomie ok. 3,4 proc. (w przypadku grypy - 0,1 proc.).

W grupie podwyższonego ryzyka w związku z epidemią koronawirusa są osoby starsze lub cierpiące na choroby przewlekłe. Zarażenie się wirusem ma natomiast bardzo łagodny przebieg u dzieci.

Źródło: thelocal.de
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA