fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rząd rozda 25 mln ulotek na temat koronawirusa

Minister zdrowia Łukasz Szumowski
Fotorzepa, Piotr Guzik
- Wiemy o 200 osobach z województwa zachodniopomorskiego poddanych kwarantannie. Do 65 szpitali został dostarczony sprzęt - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. W ramach podejmowanych działań rząd chce, by każde gospodarstwo domowe otrzymało ulotki dotyczące koronawirusa.

Na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski podziękował za przyjętą wczoraj przez Sejm ustawę ws. koronawirusa. 

- Wypracowaliśmy dobry akt prawny i dziękuję wszystkim klubom parlamentarnym za współpracę - powiedział.

Na tę chwilę służby sanitarne wiedzą o 200 osobach poddanych kwarantannie. Szumowski potwierdził, że wciąż nie odnotowano w Polsce przypadku zarażenia koronawirusem. - Odbyła się kolejna wideokonferencja z wojewodami, którzy zaraportowali stan przygotowań - relacjonował.

- Każde gospodarstwo domowe - ok. 15 mln - otrzyma ulotkę dotyczącą koronawirusa. Chciałbym podziękować spółkom skarbu państwa - w 32 tys. miejsc będą dostępne ulotki. Łącznie to będzie ok. 25 mln ulotek - zapowiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. 

- Rząd zwiększa siły i środki na nadejście koronawirusa. Jutro o 18 spotka się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Ten zespół będzie spotykał się codziennie - dodał.

Czytaj także:

Koronawirus przy granicy Polski. Czwarty przypadek w Czechach

W poniedziałek wieczorem Sejm 400 głosami "za" przyjął projekt ustawy dotyczący szczególnych rozwiązań związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Siedem osób wstrzymało się od głosu, przeciw głosowała tylko Konfederacja.

Na całym świecie liczba osób, które zachorowały na koronawirusa wynosi obecnie 90888. Zmarło 3116 osób.

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę Covid-19 rozpoczęła się w grudniu 2019 r. w Wuhan w prowincji Hubei w Chinach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA