fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Europejska agencja spodziewa się rozszerzenia epidemii koronawirusa

© European Union 2020 - Source : EP/ Benoit BOURGEOIS
Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, agencja Unii Europejskiej odpowiedzialna zwalczanie chorób zakaźnych, wydała komunikat, w którym informuje, że spodziewa się kolejnych zachorowań wywołanych wirusem COVID-19 nie tylko we Włoszech, ale i w innych krajach UE.

„W ciągu ostatnich 24 godzin włoskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło rosnącą liczbę przypadków koronawirusa, w tym dwa zgony na północy kraju i pojedyncze przypadki w innych regionach. ECDC blisko monitoruje sytuację. Pozostajemy w kontakcie z władzami Włoch, by zapewnić wszelką niezbędną pomoc i wsparcie w wysiłkach” - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Andreę Ammon, dyrektor Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Ammon dodała, że kolejnego komunikatu można się spodziewać w ciągu 24 godzin, a ECDC pozostaje w kontakcie z Komisją Europejską i europejskim oddziałem WHO.

„W związku z szybko zmieniającą się sytuacją, kolejne przypadki infekcji spodziewane są we Włoszech oraz być może w (innych krajach) Unii Europejskiej w najbliższych dniach” - dodała dyrektor agencji.

„Ekstraordynaryjne środki, zastosowane w północnych Włoszech w celu ograniczenia epidemii mogą zostać podobnie wdrożone w innych społecznościach w najbliższych dniach” - ostrzegła w komunikacie Andrea Ammon. 

We Włoszech potwierdzono jak dotąd 132 przypadki infekcji koronawirusem COVID-19 oraz dwa zgony. Poza Włochami, wcześniej zachorowania potwierdzono we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz pojedyncze przypadki w Finlandii, Szwecji i Belgii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA