fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Dramatyczne sceny: Chińczycy bronią się przed kwarantanną

AFP
W mediach społecznościowych pojawiły się dramatyczne nagrania ukazujące ludzi, którzy siłą kierowani są na kwarantannę.

Opublikowane na Twitterze filmy ukazują ludzi siłą wyprowadzanych z mieszkań lub wyciąganych przemocą z samochodów przez osoby ubrane w kombinezony ochronne.

W komentarzach do tych postów czytamy, że chińskie władze zdecydowały o przymusowej kwarantannie dla osób jedynie podejrzanych o kontakt z chorymi.

Kwarantanna odbywa się między innymi w wybudowanym w kilka dni szpitalu Fangcang Hospital, skąd niedawno wyciekło nagranie pokazujące, że w placówce, wbrew komunikatom władz, nie ma ani lekarzy, ani sprzętu, ani nawet łazienek.

Osoby, które przechodzą kwarantannę, są umieszczane w tych samych pomieszczeniach co chorzy, nie ma mowy o żadnej izolacji.

Dlatego na ulicach Wuhan dochodzi do dantejskich scen, gdy osoby podejrzane o kontakt z chorymi próbują obronić się przed wywiezieniem do szpitala, który obecnie nazywany jest "umieralnią".

Według najnowszych komunikatów, liczba ofiar koronawirusa 2019-nCoV przekroczyła już liczbę tych, którzy w latach 2002-2003 padli ofiarą SARS. Wówczas było ich 774.

Do tej chwili zanotowano 814 zgonów, zarażonych jest 37 tys. 591 osób. W ciągu ostatniej doby zanotowano 81 zgonów.

Źródło: nbcnews.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA