fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Unia Europejska ogranicza ceny rozmów telefonicznych

Adobe Stock
Europosłowie przyjęli w środę pakiet telekomunikacyjny ograniczający ceny połączeń w UE, wspomagający rozwój superszybkiej sieci 5G do 2020 oraz system

Polityka Roam Like at Home położyła kres opłatom roamingowym w 2017 roku. Nowe przepisy nakładają na kraje UE górny limit w wysokości 19 centów i 6 centów za wiadomości tekstowe (SMS) od 15 maja 2019 roku.

Pakiet ma zapewnić lepszą ochronę również użytkownikom smartfonów, w tym użytkownikom usług internetowych (Skype, WhatsApp itp.) oraz wzmocniono wymogi bezpieczeństwa, w tym szyfrowania.

Wprowadza prawo do zachowania numeru telefonu przez okres do jednego miesiąca po rozwiązaniu umowy oraz prawo do zwrotu niewykorzystanego przedpłaconego kredytu po rozwiązaniu umowy, a także prawo do odszkodowania w przypadku opóźnienia lub nadużycia przy zmianie numeru.

Ponadto, państwa członkowskie będą musiały ułatwić rozwój sieci 5G, poprzez udostępnienie spektrum radiowego odpowiedniego dla 5G od 2020, aby osiągnąć cel "mapy drogowej UE dla 5G", jakim jest posiadanie sieci 5G w co najmniej jednym dużym mieście w każdym państwie UE do 2020 roku.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA