fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

GIS ostrzega: pieczarki marynowane z alergenem

Główny Inspektor Sanitarny
Główny Inspektor Sanitarny informuje o wykryciu substancji alergennej – dwutlenku siarki w produkcie „Pieczarki marynowane całe KRISTER”. Etykieta na słoiku nie zawiera informacji o obecności tej substancji.

W produkcie zbadanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono zawartość ogólnego dwutlenku siarki (E 220) na poziomie 62,6 ± 4,3 mg/kg. Na etykiecie produktu nie umieszczono odpowiedniej informacji dotyczącej obecności składnika alergennego – dwutlenku siarki. Tymczasem spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergenną.

GIS podaje szczegółowe dane dotyczące produktu:

Produkt: Pieczarki marynowane całe KRISTER, 900 g

Producent: Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Zakład Produkcyjny Krister Teresa Krupa, ul. Hallera 26, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

Numer partii: 1

Data minimalnej trwałości: 01.2020

Osobom z alergią bądź nietolerancją na dwutlenek siarki i siarczyny, które zakupiły zakwestionowany produkt, GIS zaleca, by nie spożywały pieczarek z partii nr 1.

Producent rozpoczął proces wycofywania od kontrahentów całego asortymentu (pieczarki całe i krojone o gramaturach 300 g i 900 g) bez względu na numer partii i datę minimalnej trwałości. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują ten proces. Trwa też postępowanie wyjaśniające, które ma ustalić źródło występowania dwutlenku siarki w produkcie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA