fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt na Ukrainie

Były burmistrz Rygi: Trzeba myśleć o odbudowie relacji z Rosją

Nil.ushakov [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]
Obustronne sankcje nałożone na siebie nawzajem przez UE i Rosję zostaną zniesione wcześniej lub później, dlatego Łotwa powinna rozważyć w jaki sposób odbudować relacje z Rosją - mówi były burmistrz Rygi, Nił Uszakow, polityk rosyjskiego pochodzenia, który kandyduje w wyborach do PE.

- Chciałbym żyć tak długo, aby zobaczyć jak ten koszmar wzajemnych sankcji się kończy. Jak realistyczne jest oczekiwanie, że stanie się to w najbliższej przyszłości? Zobaczymy - powiedział Uszakow w rozmowie z agencją informacyjną LETA.

- Według mnie powinniśmy iść w ślady Niemiec, dla przykładu. Z jednej strony ich stanowisko jest zdecydowane w wielu kwestiach, z drugiej rządy (Niemiec i Rosji) współpracują. Musimy zdać sobie sprawę, że prędzej czy później przyjdzie czas, gdy wzajemne sankcje się skończą i dlatego musimy myśleć o sposobach odbudowy naszych relacji - dodał Uszakow.

W 2014 roku UE nałożyła sankcje na Rosję w związku z zajęciem przez Rosję Krymu i przeprowadzeniem, nieuznawanej przez społeczność międzynarodową, aneksji Półwyspu Krymskiego. W odpowiedzi Rosja nałożyła sankcje na UEwprowadzając embargo na import artykułów rolno-spożywczych z państw Unii Europejskiej.

Unia regularnie przedłuża sankcje nałożone na Rosję - warunkiem ich zniesienia byłoby wycofanie się Rosjan z Krymu uznawanego obecnie za okupowane terytorium Ukrainy.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA