fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Izrael: 160 samolotów atakowało w nocy cele w Strefie Gazy

Strefa Gazy
PAP/EPA
160 samolotów przeprowadziło w nocy z czwartku na piątek jednoczesne ataki na sieć tuneli używanych przez Hamas na terytorium Strefy Gazy - informuje izraelska armia.

Był to największy izraelski nalot na cele w Strefie Gazy od eskalacji konfliktu między Hamasem a Izraelem na początku tego tygodnia.

Według Izraelskich Sił Obronnych (IDF) w czasie trwającego niespełna 40 minut nocnego ataku, biorące w nim udział samoloty wystrzeliły 450 pocisków w stronę 150 celów w północnej Strefie Gazy.

Izraelska armia obecnie ocenia zniszczenia dokonane w wyniku nocnego ataku, którego celem była "podziemna infrastruktura" - poinformował rzecznik IDF, Hidai Zilberman. Zilberman określił tunele zaatakowane przez izraelskie lotnictwo mianem "strategicznego zasobu" Hamasu.

W nocnym ostrzale Strefy Gazy brały też udział wojska lądowe - enklawę ostrzeliwały czołgi, artyleria i piechota stacjonująca po izraelskiej stronie. 

Zilberman podkreślił, że izraelska armia nie wkroczyła - jak mylnie podawały wcześniej niektóre agencje, powołując się na niejasny komunikat IDF - do Strefy Gazy. W nocy izraelska armia poinformowała, że siły lądowe biorą udział w atakach na cele w Strefie Gazy co zinterpretowano jako wkroczenie izraelskich oddziałów do enklawy.

Łącznie przeciwko celom w Strefie Gazy izraelskie siły lądowe wystrzeliły 500 pocisków artyleryjskich i 50 pocisków czołgowych.

Palestyńscy świadkowie ataku twierdzą, że ostrzał trwał ponad godzinę. Liczba jego ofiar na razie nie jest znana. 

Źródło: Times of Israel
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA