fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Wybuchowa piłka niesiona balonami trafiła do Izraela

Zamaskowani Palestyńczycy przygotowują łatwopalny obiekt, który wiatr ma zanieść nad tereny Izraela. Fotografia wykonana 18 stycznia przy granicy
AFP
W Izraelu w pobliżu Strefy Gazy odnaleziono przyczepioną do balonów piłkę do gry w piłkę nożną z ładunkiem wybuchowym. Jak piszą izraelskie media, to kolejny w ostatnim czasie "balonowy atak" przeprowadzony przez Palestyńczyków.

Pomarańczowa piłka z przytwierdzonym do niej czarną taśmą ładunkiem wybuchowym i przyczepionymi kolorowymi balonami została odnaleziona w Dystrykcie Południowym, na terenie Samorządu Regionu Sza’ar ha-Negew.

Zdaniem "The Times of Israel", piłka trafiła do Izraela ze Strefy Gazy, a improwizowany ładunek wybuchowy został skonstruowany i wysłany nad tereny izraelskie drogą powietrzną przez Palestyńczyków.

Jak podał serwis Ynet, wybuchowa piłka została rozbrojona przez saperów z Sił Obronnych Izraela.

Futbolówka to nie jedyny podejrzany przedmiot, który w piątek został przyniesiony balonami na tereny Samorządu Regionu Sza’ar ha-Negew. W południowym Izraelu balony z podejrzenie wyglądającymi przedmiotami odnaleziono też w czwartek.

W ostatnich dniach, jak informowała m.in. agencja AFP, Palestyńczycy nasilili próby ataków przeprowadzanych przy pomocy małych i dużych balonów, także improwizowanych. Do balonów przyczepiane są ładunki wybuchowe lub środki zapalające.

Z uwagi na swe jaskrawe kolory, balony mogą przyciągać dzieci. Jak piszą izraelskie media, dzieci z zagrożonych atakami terenów zostały ostrzeżone przed niebezpieczeństwem.

We wtorek przedstawiciel Hamasu powiedział, że za wysyłanie balonów odpowiedzialne są jednostki, nie organizacja. Dodał jednak, że Hamas jest zadowolony z wypuszczania balonów i gotowy do przeprowadzania kolejnych takich akcji, jeżeli "siły okupacyjne nie zrozumieją przekazu".

Źródło: The Times of Israel
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA