fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Bot Netanjahu zawieszony na Facebooku za mowę nienawiści

AFP
Prawicowa partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu została ukarana za złamanie polityki dotyczącej mowy nienawiści na Facebooku po tym, jak w jednym z postów pojawiły się słowa, że Arabowie "chcą zniszczyć nas wszystkich".

Izraelskie media informują, że wpis, która mówi o tym, że izraelscy Arabowie "chcą nas wszystkich zniszczyć - kobiety, dzieci i mężczyzn" pojawił się na oficjalnej stronie Netanjahu na Facebooku, a następnie został usunięty. Na 24 godziny zawieszono bota, który wysyłał odwiedzającym wiadomość o tej samej treści.  "Jeśli wystąpią dodatkowe naruszenia, będziemy nadal podejmować odpowiednie działania" - przekazano.

"Po dokładnym przeanalizowaniu działań bota w kampanii partii Likud, znaleźliśmy naruszenie naszej polityki dotyczące wypowiedzi na tle nienawiści" - poinformowali przedstawiciele Facebooka.

Rzecznik partii powiedział w rozmowie z AFP, że zawieszenie bota nastąpiło dziś rano i nie wpłynie to na prowadzoną w internecie kampanię.

Głos w tej sprawie zabrał również premier Netanjahu. Powiedział, że nie miał z tym nic wspólnego. - To jeden z pracowników naszego sztabu. Ten błąd został szybko naprawiony. Czy naprawdę sądzicie, że napisałbym coś takiego? Mam przyjaciół w krajach arabskich i mam szacunek do ludzi, niezależnie od tego, czy są Żydami czy Arabami, muzułmanami czy chrześcijanami - powiedział.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA