fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Turcja potępia Izrael. "Trzeba przemyśleć relacje z nimi"

AFP
Premier Binali Yildirim potępił Izrael i popierające go USA za zabicie dziesiątków "niewinnych i poddanych opresji" Palestyńczyków w "oblężonej Strefie Gazy" - informuje Agencja Anatolia.

Przemawiając na spotkaniu klubu parlamentarnego rządzącej Turcją Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AK), Yildirim wezwał państwa muzułmańskie do ponownego przemyślenia swoich relacji z Izraelem.

- Państwa muzułmańskie są zobligowane do okazywania człowieczeństwa, jedności i solidarności wobec okrucieństwa (w Strefie Gazy). Nikt nie powinien milczeć w obliczu tych prześladowań - powiedział.

Co najmniej 59 Palestyńczyków zginęło a ok. 2400 zostało rannych w starciach Palestyńczyków i izraelskiej armii na granicy Strefy Gazy. Protesty na palestyńsko-izraelsko pograniczu trwają od 30 marca. W czasie kilku tygodni protestów łącznie zginęło już ok. 90 Palestyńczyków.

Palestyńczycy protestują przeciwko izraelskiej blokadzie Strefy Gazy. Izrael obarcza odpowiedzialnością za protesty palestyński Hamas, który - jego zdaniem - naraża na śmierć palestyńskich cywilów, których wykorzystuje w ramach swojej politycznej rozgrywki z Tel Awiwem.

Źródło: Agencja Anatolia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA