fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt Polska-Izrael

Poseł PO: Podpisuję się pod słowami Jarosława Kaczyńskiego

- To niesłychane jak można tak sobie strzelać w stopę za każdym razem - mówił w TVN24 o przyjętej przez parlament i podpisanej przez prezydenta nowelizacji ustawy o IPN poseł PO Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski ocenił, że "dobre intencje dotyczące walki z określeniem 'polskie obozy śmierci'" zostały wprowadzone w życie "tak nieprofesjonalnie", że "w tej chwili cały świat o tym dyskutuje". Przeciwko przepisom ustawy protestowały m.in. Izrael i Ukraina, skrytykowały ją USA i Francja.

Poseł PO na pytanie czy podpisuje się pod słowami Jarosława Kaczyńskiego, który 10 lutego wzywał do odrzucenia antysemityzmu, który nazwał "chorobą umysłu", stwierdził: "Podpisuję się pod słowami Kaczyńskiego".

Trzaskowski zaznaczył jednak, że "niestety słowa te przychodzą za późno". - To próba przykładania plastra na ranę, na którą sól sypał rząd PiS - dodał tłumacząc, że antysemityzm został pobudzony błędami przy uchwalaniu nowelizacji, które doprowadziły do konfliktu Polski z Izraelem.

- Wystarczyło zapisać, że będziemy walczyli ze sformułowaniem "polskie obozy śmierci" - przekonywał Trzaskowski. Dodał, że PO złożyła poprawki do ustawy w Senacie, które jednak "zostały wrzucone do kosza".

Ze słowami Trzaskowskiego nie zgodził się Jacek Sasin z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Ustawa była procedowana prawie dwa lata. Były w tym czasie konsultacje ze stroną izraelską. Niedobrze, że PO wykorzystuje to w kampanii politycznej przeciwko rządowi - ubolewał. 

Sasin podkreślił, że "znakiem firmowym jego środowiska politycznego (PiS - red.) jest odrzucenie antysemityzmu i rasizmu".

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA