fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komitet Obrony Demokracji

Błaszczak po wydarzeniach w Radomiu: Będzie kontrola w policji

Youtube
Po sobotnich wydarzeniach w Radomiu, gdzie członkowie Młodzieży Wszechpolskiej zaatakowali demonstrujących przedstawicieli KOD przy obojętności policji, jej zwierzchnik, szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapowiedział kontrolę.

W sobotę w Radomiu odbyła się demonstracja KOD z okazji 41. rocznicy wydarzeń Czerwca 1976 roku.

Obchody zakłócali przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, którzy zaatakowali jednego z demonstrujących. Na ratunek pospieszyli mu inni członkowie KOD, film z tym incydentem został umieszczony w Internecie.

Komitet Obrony Demokracji zarzuca, że legalnie zgłoszona demonstracja nie była ochraniana przez policję, a dwaj strażnicy miejscy, kiedy tylko doszło do ataku, oddalili się z miejsca zdarzenia. Policja zapewnia, że na miejscu obecni byli funkcjonariusze.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak stwierdził dziś, że mimo tego, co twierdzą opozycyjne media, policja na miejscu była, ale "wszystko wskazuje na to", że demonstracja KOD była zabezpieczana przez "zbyt małe" siły i zapowiedział kontrolę.

Błaszczak przypomniał, że według obowiązującego prawa demonstracje powinna oddzielać odległość co najmniej 100 metrów, i jeśli to prawo byłoby przestrzegane - do żadnej szarpaniny by nie doszło.

Zarzucił również Platformie Obywatelskiej, że "podgrzewa atmosferę".

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia sama policja, a Platforma Obywatelska zapowiedziała zgłoszenie sprawy do prokuratury.

 

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA