fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komisja Wenecka

Jarosław Kaczyński: Komisja Wenecka skompromitowała się przeciekiem opinii do mediów

PAP, Artur Reszko
Projekt opinii Komisji Weneckiej ws. Trybunału Konstytucyjnego w Polsce pokazuje, że Komisja jest instytucją o bardzo wyraźnym nastawieniu politycznym - przekonywał w Polskim Radiu Białystok Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS ocenił, że Komisja Wenecka "skompromitowała się przeciekiem" projektu raportu do polskich mediów (jako pierwsza poinformowała o nim "Gazeta Wyborcza"). Dodał, że biorąc pod uwagę treść opinii widać, iż Komisja jest organem o wyraźnym nastawieniu politycznym, który nie ocenia z punktu widzenia prawa opisywanych przez siebie sytuacji. - Projekt opinii Komisji Weneckiej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego jest absurdalny w sensie prawnym - stwierdził jednoznacznie Kaczyński.

Czytaj więcej:

Prezes PiS podkreślił jednocześnie, że opinia Komisji Weneckiej ma charakter doradczy w związku z czym nie zobowiązuje do żadnych działań polskiego rządu.

Projekt raportu Komisji Weneckiej ws. TK, który opisała "Gazeta Wyborcza", jest krytyczny wobec rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy. MSZ, w związku z przeciekiem projektu do mediów, zwróciło się do Komisji Weneckiej z prośbą, by ta przesunęła datę publikacji oficjalnego raportu z marca na czerwiec. Komisja Wenecka odrzuciła jednak tę prośbę - ostateczny projekt opinii ma zostać przyjęty 11-12 marca.

Komisja Wenecka jest organem doradczym Rady Europy.

Źródło: Polskie Radio Białystok
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA