fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Dwa projekty Cavatina Holding nagrodzone w Londynie

materiały
Podczas uroczystej gali konkursu European Property Awards w Londynie, 24 października 2019 r., przyznano trzy nagrody dla inwestycji w Polsce realizowanych przez Cavatina Holding.

Międzynarodowe jury złożone z 80 branżowych ekspertów doceniło inwestycję Cavatina Hall w Bielsku-Białej, uznając obiekt za najlepszą realizację wielofunkcyjną w kat. Best Mixed Use Development Poland. Drugim projektem z nagrodą w prestiżowym konkursie European Property Awards został Global Office Park w Katowicach. Inwestycja uzyskała tytuł najlepszego wysokościowego projektu mieszkaniowego w kraju w kat. Residential High Rise Architecture Poland oraz najlepszego projektu biurowego w kat. Office Architecture Poland.

- Silną stroną polskiej architektury, coraz liczniej reprezentowanej w światowych konkursach, jest pomysłowość połączona z doskonałym rozumieniem współczesnych wymagań odpowiedzialnego projektowania. Ważnym celem obecnej architektury jest dążenie do tworzenia wielofunkcyjności przestrzeni - komentuje Piotr Zybura, architekt, autor koncepcji jednego z wrocławskich multifunkcyjnych osiedli nominowanej do Nagrody im. Miesa van der Rohe 2019.

Cavatina Hall w Bielsku-Białej połączy różne funkcje m.in biurową, handlową i kulturalną. W części komercyjnej budynku najemcy zyskają dostęp do wysokiej klasy powierzchni biurowej oraz handlowo - usługowej o łącznej wartości ponad 9 tys. mkw. Obok powierzchni biurowych klasy A w budynku znajdzie się duża sala koncertowa dla 1 000 osób.

- Byłem pozytywnie zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że Cavatina Holding, chce podjąć tak zaawansowany projekt wielofunkcyjny z dużą salą koncertową. Będzie to jedna z największych i najnowocześniejszych sal koncertowych w Polsce - mówi Paweł Kotla, dyrygent symfoniczny i operowy.

Bryłę biurowca z salą koncertową - zaprojektowaną według najwyższych standardów akustycznych - przykryje szklana kopuła. Na dachu budynku dostępny ma być taras z widokiem na Beskidy, z kawiarnią i kameralną sceną.

Drugi projekt z Polski z tegorocznymi nagrodami European Property Awards to Global Office Park w Katowicach. Inwestycja Cavatina Holding uzyskała tytuł najlepszego wysokościowego projektu mieszkaniowego oraz biurowego w Polsce. Powstający kompleks Global Office Park składać się będzie z dwóch wież biurowych i jednej wieży mieszkaniowej, osadzonych na czterokondygnacyjnym podium. Wieże biurowe (po 25 pięter każda), oferować mają łącznie 60 tys. mkw. powierzchni do pracy. Budynek mieszkalny będzie miał 760 apartamentów różnej wielkości, w parterze zaplanowane zostały pasaże handlowe. Katowicki projekt doceniony za innowacyjne rozwiązania architektoniczne i realizowanie zadań związanych z wielofunkcyjnością został dodatkowo nominowany do kolejnego etapu konkursu - International Property Awards, w którym uhonorowane zostaną projekty z całego świata. Finał światowej edycji odbędzie się w Londynie, w grudniu 2019 r.

Eksperci ds. nieruchomości zwracają uwagę na dużą popularność obiektów wielofunkcyjnych, łączących ofertę handlowo-usługową z mieszkalną, biurowo-biznesową, rozrywkową i gastronomiczną.

- Tego typu inwestycje, łączące wiele funkcji, powstają zwykle w centrach dużych miast, gdzie popyt na obiekty mixed-use jest największy, ale również w mniejszych miastach oraz w strefach podmiejskich - mówi Małgorzata Dziubińska z działu doradztwa i analiz rynkowych Cushman & Wakefield.

- Zarządcy i właściciele nowych budynków starają się dopasować ofertę do zmieniających się wymagań klienta, który jest dziś spragniony różnorodności - komentuje Dziubińska i podkreśla: - Dlatego w biurowcach, budynkach mieszkalnych oraz galeriach handlowych ważna jest rozbudowana i atrakcyjnie zagospodarowana funkcja rozrywkowa oraz kulturalna.

materiał powstał we współpracy z firmą Cavatina Autor: JZ

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA