fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Nowe hale na Pomorzu

ROL
20 ha gruntu na terenie parku przemysłowego Pomorskie Centrum Inwestycyjne kupuje w przetargu deweloper 7R.

Na działce powstanie kompleks logistyczny 7R Park Gdańsk Port o łącznej powierzchni ok. 123 tys. mkw. Nieruchomość położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Gdańsk i największego głębokowodnego terminalu na Morzu Bałtyckim – DCT Gdańsk.

- Pozyskanie działki na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego to przełomowy krok naszej firmy w umacnianiu sieci parków logistyczno-przemysłowych na północy kraju. DCT Gdańsk jest najszybciej rozwijającym się polskim terminalem kontenerowym oraz jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego. Zawijają tu statki z całego świata, w tym z Dalekiego Wschodu. W tej strategicznej dla transportu morskiego lokalizacji planujemy nowoczesne obiekty magazynowo-produkcyjnych klasy A, w których zastosujemy nowe technologie dla budynków. Zadbamy także o zminimalizowanie oddziaływania obiektów na środowisko naturalne – zapewnia spółka w komunikacie.

- Zależało nam na budowie parku logistycznego w pobliżu największego i najszybciej rozwijającego się polskiego terminalu kontenerowego. Dzięki temu poszerzymy nasze portfolio o projekt specjalistyczny, dostosowany do prowadzenia działalności okołoportowej oraz związanej z gospodarką morską – mówi cytowany w komunikacie Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R. - Ten dogodnie zlokalizowany oraz dobrze skomunikowany teren doskonale wpisuje się także w potrzeby branży logistycznej, magazynowej i przemysłu lekkiego. Jesteśmy przekonani, że taki kompleks jak 7R Park Gdańsk Port jest potrzebny do dalszego rozwoju gdańskiego transportu morskiego.

To na Pomorzu firma 7R rozpoczynała w 2008 r. działalność deweloperską. Do zrealizowanych w województwie projektów należą m.in.: 7R Park Gdańsk I, 7R Park Tczew, a także miejski magazyn ostatniej mili: 7R City Flex Gdańsk Airport. Na różnych etapach procesu inwestycyjnego znajdują się kolejne projekty m.in.: 7R Park Gdańsk II, 7R City Flex Gdańsk oraz 7R City Flex Gdynia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA