fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Peakside kupuje obiekt handlowo-biurowy w Brnie

Fotorzepa
Nieruchomość o powierzchni ok. 11 tys. mkw. zostanie gruntownie przebudowana.

Peakside Capital nieruchomość przy ulicy Videnskiej, jednej z głównych dróg łączących autostradę D1 z centrum Brna, kupił od spółki Albert Česká republika, która będzie kontynuować działalność w obiekcie na podstawie nowej umowy najmu z Peakside.

Obiekt oferuje ok. 9 tys. mkw. powierzchni handlowej i ok. 2 tys. mkw. powierzchni biurowej. Budynek jest prawie w całości skomercjalizowany. Wśród ponad 20 najemców są m.in. takie firmy jak Albert Hypermarket, KiK, drogeria Teta, apteka BENU.
Obiekt już niedługo zostanie kompleksowo przebudowany w ramach współpracy Peakside i Albert Česká republika.

Michał Nawrot, prowadzący transakcję ze strony Peakside, skomentował: - Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu nieruchomości w Brnie. Jest to obiekt handlowy typu convenience z bardzo mocną bazą najemców, a jednocześnie posiadający znaczący potencjał wzrostu wartości, który może być odblokowany poprzez planowaną przebudowę.

Peakside Capital specjalizuje się w zarządzaniu inwestycjami w nieruchomości na terenie Europy. To firma typu private equity zarządzająca aktywami o wartości ok. 1 mld euro w imieniu inwestorów instytucjonalnych

Inwestycje Peakside obejmują zarówno pojedyncze nieruchomości, jak również całe ich portfele, a także firmy nieruchomościowe. Spółka ma biura w Warszawie, Pradze, Frankfurcie i Luksemburgu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA