fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Miejski magazyn w pięć miesięcy

materiały prasowe
Przy ul. Granicznej we Wrocławiu wyrośnie magazyn wysokiego składowania 7R City Flex.

Ten miejski obiekt wybiera spółka PIKA. Zajmie tam ponad 3 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 520 mkw. biur usytuowanych na dwóch poziomach. City Flex Wrocław Airport to budynek o powierzchni 10,5 tys. mkw. przeznaczonych na magazyny, biura lub lekką produkcję.

- 7R przygotowuje projekt zgodnie z koncepcją logistyki ostatniej mili, która zakłada stworzenie sieci obiektów magazynowych w granicach największych aglomeracji w całej Polsce – przypomina deweloper w komunikacie. - Wrocławska inwestycja jest zlokalizowana w pobliżu autostrady A8 i węzła Wrocław Lotnisko.

- Od kilku lat nasza firma działa w parku logistycznym 7R w Kowalach koło Gdańska. Zdecydowaliśmy się na wynajem nowej powierzchni magazynowej od 7R z uwagi na rozwój naszego biznesu w Polsce – mówi Karolina Kalkowska, dyrektor ds. zarządzania jakością w spółce PIKA. – Oferujemy usługi związane z outsourcingiem usług zarządzania dokumentami powierzonymi przez klientów.

Powierzchnia dla spółki PIKA powstaje w formule BTS - będzie zaprojektowana i zbudowana zgodnie z potrzebami najemcy. - Niestandardowe rozwiązania to między innymi ponadprzeciętna wysokość obiektu czy zwiększona wytrzymałość posadzki z obciążeniem nawet do 10,4 t. Magazyn wyposażony zostanie w zautomatyzowane oświetlenie oraz czujniki ruchu – podaje inwestor.

- Bez wahania podjęliśmy się przygotowania powierzchni dla firmy, której działalność determinuje wychodzące poza standard warunki składowania. Obiekt będzie niemal dwukrotnie wyższy niż zazwyczaj i w świetle osiągnie blisko 18 m. Dodatkowo wykonamy regały półkowe, które pomieszczą prawie 400 tys. kartonów o wymiarach około 30x40 cm. Przygotujemy także antresolę, do której zapewniony będzie dostęp poprzez klatki schodowe i windę towarową – mówi cytowany w komunikacie Maciej Krawiecki z 7R.

Generalnym wykonawcą 7R City Flex Wrocław Airport we Wrocławiu jest firma Atlas Ward Polska.

- 7R City Flex Wrocław Airport zrealizujemy w modelu „zaprojektuj i wybuduj". Przy inwestycji dla 7R pracujemy począwszy od jej koncepcji, przez wielobranżowe projektowanie i prace budowlane, aż po otwarcie wyposażonego obiektu. Hala zostanie objęta certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good – mówi Mariusz Wandzel, dyrektor realizacji kontraktów i produkcji w firmie Atlas Ward Polska. - 7R City Flex Wrocław Airport wybudujemy w pięć miesięcy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA