fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Zły początek kwartału

Adobe Stock
W drugim kwartale rynek zasiliło 766 modułów biurowych. W dwóch pierwszych miesiącach kwartału przybywało dziennie średnio 2,6 tys. mkw. – wynika z danych REDD.

Zasoby wolnej powierzchni zwiększyły się o 166 tys. mkw. - To pierwsze podsumowanie drugiego kwartału roku na rynku biurowym w Polsce. Nasze dane pokazują, że dostępnych jest 4443 modułów biurowych o łącznej powierzchni 2,4 mln mkw. – podaje REDD w komunikacie.

Spośród ponad 20 rynków regionalnych monitorowanych przez REDD, największy ujemny bilans wynajętych i zwolnionych biur zanotowały Katowice (59,9 tys. mkw.), Gdańsk (41,4 tys. mkw.) i Warszawa (26,8 tys. mkw.).

- Jedyną zieloną wyspą na mapie największych rynków jest Wrocław, gdzie odnotowaliśmy pozytywny bilans, a dostępna powierzchnia zmniejszyła się o 2,3 tys. mkw. – wskazują analitycy.

Oceniają, że „to był niebezpieczny początek kwartału". - Zasoby dostępnej powierzchni przez pierwsze dwa miesiące kwartału przyrastały w średnim tempie ponad 2,6 tys. mkw. dziennie – podają w komunikacie. - Ten niebezpieczny trend stracił na sile w czerwcu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA