fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Fundusz z Azji bierze magazyny w Polsce

materiały prasowe
Zakup pięciu parków logistycznych o łącznej powierzchni ok. 280 tys. mkw. w imieniu azjatyckiego inwestora sfinalizował Savills Investment Management (SIM).

Deweloperem magazynów jest Panattoni Europe. Azjatycki inwestor kupił parki logistyczne Panattoni Park Poznan IV (ok. 86,5 tys. mkw.), Panattoni Park Szczecin II (ok. 70 tys. mkw.), Panattoni Park Warsaw North (ok. 54 tys. mkw.), Panattoni Park Warsaw South (ok. 38 tys. mkw.) i Panattoni Park Ruda Śląska I (ok. 33,5 tys. mkw.).

Swoją pierwszą transakcję na polskim rynku azjatycki fundusz przeprowadził za pośrednictwem Savills Investment Management, międzynarodowego menadżera inwestycyjnego działającego na rynku nieruchomości.

Wartość portfela aktywów należących do SIM zlokalizowanych w Polsce wynosi ponad 1,3 mld euro. Firma jest niezależną spółką grupy Savills.

Zgodnie z danymi Savillsa, międzynarodowi inwestorzy są bardzo aktywni na polskim rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych, na którym w 2018 i 2019 roku odnotowano rekordowe wartości transakcji inwestycyjnych przekraczające każdorazowo 1,5 mld euro.

Cytowany w komunikacie John Palmer, dyrektor zespołu doradztwa inwestycyjnego w sektorze nieruchomości magazynowych i przemysłowych w Savills Polska, komentuje: Polska to obowiązkowa lokalizacja dla międzynarodowych inwestorów, a sektor logistyczny jest w centrum ich zainteresowania. Najlepsze aktywa magazynowe oferują bezpieczny i stabilny dochód, przyciągając kapitał z całego świata, w tym nowe fundusze z Azji, które do tej pory nie były aktywne na polskim rynku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA