fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Cavatina Holding utrzymuje kurs na GPW

Tishnera Office w Krakowie
Tishnera Office w Krakowie, gotowy biurowiec o wartości bilansowej ponad 300 mln zł.
materiały prasowe
Deweloper spodziewa się ruszyć z publiczną ofertą nowych akcji w ciągu kilku tygodni.

Deweloper nieruchomości biurowych, który w styczniu zadebiutował na Catalyst, a w marcu złożył prospekt w związku z planowanym wejściem na GPW, spodziewa się przeprowadzenia IPO w ciągu najbliższych tygodni – o ile warunki rynkowe będą sprzyjające.

Oferta obejmie wyłącznie nowe akcje. Za book building będą odpowiadać mBank, Pekao Investment Banking i BM Pekao.

Spółka ma w portfelu pięć gotowych biurowców o powierzchni 85 tys. mkw. i wartości bilansowej ponad 730 mln zł, a w trakcie realizacji dziewięć (w tym etapy większych kompleksów) o powierzchni 158 tys. mkw., z budżetami inwestycyjnymi opiewającymi na łącznie 1,49 mld zł. W przygotowaniu jest 12 przedsięwzięć (w tym etapy) o powierzchni 207 tys. mkw. i szacowanych łącznych nakładach 1,9 mld zł. Część inwestycji ma powstać w ramach większych koncepcji mixed-use we współpracy z partnerami, co ma podnieść atrakcyjność powierzchni biurowych w oczach użytkowników i inwestorów.

Portfel inwestycji jest zdywersyfikowany, to nie tylko Warszawa, ale i Gdańsk, Kraków, Wrocław, Łodź, Katowice oraz Bielsko-Biała. W latach 2019 i – mimo pandemii - 2020, spółka sprzedała nieuchomości o powierzchni prawie 84 tys. mkw. za około 940 mln zł, w tym udziały w biurowcu Chmielna 89, który w 100 proc. został wynajęty przez PKO BP.

Jak spółka ocenia wpływ pandemii na rynek biurowy? Według menedżerów Cavatiny, perspektywy są dobre. Po opanowaniu pandemii najemcy powrócą do pracy w biurach na pełną skalę, lub w formie hybrydowej, przy czym praca z domu będzie uzupełnieniem niż dominującym modelem.

Popytowi na biura sprzyja prognozowany na lata 2021-2023 dynamiczny wzrost PKB, trendy urbanizacyjne, zwiększanie się udziału usług w PKB, tworzenie i relokacje centrów usług wspólnych do Polski.

Choć niektórzy deweloperzy wcisnęli hamulec, Cavatina kontynuuje projekty licząc na skorzystanie z luki podażowej na rynku, która przewidują eksperci w perspektywie dwóch, trzech lat.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA