fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koleje

Alstom nie kupił Bombardiera, ale prowadzi o tym rozmowy

Bloomberg
Francuski producent infrastruktury kolejowej (TGV, sygnalizacje) potwierdził, że rozmawia z kanadyjskim Bombardierem o kupieniu jego działu środków transportu szynowego.

„Alstom potwierdza, że prowadzi dyskusje z Bombardierem o możliwym kupieniu działu Bombardier Transportation. Rozmowy trwają. Żadnej ostatecznej decyzji nie podjęto. Alstom poinformuje publicznie o każdym znaczącym wydarzeniu na ten temat” - oświadczył w komunikacie cytowanym przez Reutera.

Ewentualną transakcję ocenia się na 7 mld dolarów (ok.6,5 mld euro). Kupno części kanadyjskiej firmy pozwoli Francuzom skutecznej konkurować z chińskim gigantem taboru kolejowego CRRC Corp, po zablokowaniu przez pion konkurencji UE w 2018 r., proponowanej fuzji Alstoma z Siemensem. Kanadyjczykom pozwoli z kolei skupić się na dochodowym dziale samolotów dyspozycyjnych i zmniejszyć dług, który wynosi 9 mld dolarów.

Po komunikacie potwierdzającym fakt rozmów Alstom zyskał na giełdzie w Paryżu 4,2 proc. W 2018 r. jego akcje zdrożały o 32 proc., a kapitalizacja rynkowa doszła do 11,1 mld euro.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA