fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Klęski żywiołowe

Rośnie liczba ofiar huraganu Dorian. Tysiące ludzi próbuje uciec z Bahamów

AFP
Setki ludzi ewakuowało się łodziami i samolotami z wyspy Wielkie Abaco na Bahamach. Kolejnych tysiące czeka w kolejce, aby uciec przed katastrofalnymi skutkami huraganu Dorian.

Dorian był najpotężniejszym huraganem, który uderzył w Bahamy. Setki, choć niektóre źródła podają, że tysiące osób nadal jest poszukiwanych. Oficjalna liczba ofiar to 43.

Ofiar huraganu prawdopodobnie będzie więcej ponieważ w ruinach budynków znaleziono więcej ciał.

Świadkowie informują, że tysiące osób czeka w Freeport na możliwość wejścia na pokład statku wycieczkowego płynącego na Florydę.

- Nikt nie może pomóc nikomu w Abaco, nie ma bezpiecznego miejsca, wszystko jest zniszczone - relacjonuje 75-letnia Firstina Swain, która straciła swój dom. 

Osoby, które chcą nieść pomoc na Bahamach, muszą zmierzyć się z dużymi problemami logistycznymi. Zniszczenia są ogromne i ciężko dostać się do potrzebujących. Trwające prawie dwa dni ulewne deszcze i silne wiatry wywołały fale o wysokości od 3 do 5 metrów.

Organizacja Narodów Zjednoczonych oszacowała, że 70 tys. osób potrzebowało "natychmiastowej pomocy". Potrzebna jest żywność i woda pitna.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA