fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Rosja: Dwa wypadki śmigłowców Mi-8 w jeden dzień

AdobeStock
Dwa helikoptery Mi-8 rozbiły się w środę w Rosji. W pierwszym z wypadków rannych zostało 16 osób. W drugim, według wstępnych doniesień, nikt nie ucierpiał.

Pierwszy wypadek Mi-8 miał miejsce w pobliżu wsi Bajkit Baikit w Kraju Krasnojarskim. Maszyna była nowa - wyprodukowaną ją we wrześniu 2017 roku - poinformowała agencja TASS, powołując się na swoje źródło w regionalnym ministerstwie transportu.

Szczegóły i przyczyny wypadku nie zostały oficjalnie podane. Wiadomo natomiast, że w katastrofie ucierpiało 16 osób z 24 znajdujących się na pokładzie (21 pasażerów i 3 członków załogi). Pięć osób trafiło do szpitala, ale ich życiu nie zagraża bezpieczeństwo. Helikopter, który był w drodze na pole naftowe, rozbił się prawdopodobnie w czasie śnieżycy.

Kilka godzin później rosyjskie media poinformowały o twardym lądowaniu drugiego Mi-8. Do zdarzenia doszło tym razem na północy - w Rejonie Zapolarnym Nienieckiego Okręgu Autonomicznego. 

„Na pokładzie śmigłowca znajdowały się 23 osoby, w tym czterech członków załogi” - podało źródło, na które powołuje się TASS. Pasażerowie mieli zostać przetransportowani do miasta Usinsk w Republice Komi na pokładzie innego helikoptera.

Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych Republiki Komi potwierdziło awaryjne lądowanie śmigłowca Mi-8, obsługiwanego przez linie lotnicze Komiaviatrans. Do ewakuacji osób z rozbitej maszyny wysłano kolejny śmigłowiec Mi-8.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA