fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Wypadek autobusu we Francji. Ranne 33 osoby

AFP
Autobus jadący z Paryża do Londynu przewrócił się na drodze w departamencie Somme na północy Francji. Ranne zostały 33 osoby, w tym 4 ciężko.

Z 33 osób w autobusie 29 zostało odniosło lekkie obrażenia a cztery zostały poważnie ranne, chociaż straż pożarna ustaliła liczbę takich poszkodowanych na pięć. Lokalna prefektura poinformowała, że życie pasażerów nie jest zagrożone. Jedenastu poszkodowanych to Francuzi, a 22 to cudzoziemcy - 10 z Wielkiej Brytanii, 5 ze Stanów Zjednoczonych, 2 z Rumunii i po jednej z Hiszpanii, Australii, Mauritiusu, Japonii i Sri Lanki.

Ranni zostali przewiezieni do szpitala w Amiens i kilku innych regionalnych placówek. Według władz większość poszkodowanych nie odniosła ciężkich obrażeń i około połowa nie musiała zostawać w szpitalu.

Lokalna żandarmeria udostępniła na Twitterze zdjęcie z przewróconym na bok autobusem, w którym rozbita jest przednia szyba. Miejscowa prefektura poinformowała, że autokar zjechał z drogi w pobliżu zjazdu z autostrady, ale nie podała żadnych dalszych szczegółów.

Źródło: rp.pl/ AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA