fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Dallas: Samolot rozbił się o hangar. 10 ofiar

twitter
Niewielki dwusilnikowy samolot rozbił się o hangar na lotnisku w Addison w pobliżu Dallas, powodując duży pożar. Nieznana jest przyczyna katastrofy. Zginęło 10 osób.

Samolot wystartował z lotniska w Addison, około 21 kilometrów na północ od Dallas w niedzielę ok. godz. 9.00. Wkrótce potem rozbił się o jeden z hangarów na lotnisku, powodując duży pożar. Maszyna miała lecieć do miasta St. Petersburg na Florydzie.

- Liczba osób na pokładzie samolotu nie jest ustalona - powiedział Tony Molinaro, rzecznik Federal Aviation Administration (FAA). W katastrofie rozbił się samolot Beechcraft BE350 King Air, na pokładzie którego może znajdować się do 13 osób. Kilka godzin później miejski rzecznik Ed Martelle poinformowała, że w katastrofie zginęło 10 osób znajdujących się w samolocie.

Beechcraft Super King Air 350
James [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Flickr

Na zdjęciach i filmach, publikowanych w mediach społecznościowych, można zobaczyć potężne pióropusze czarnego dymu unoszące się nad miejscem wypadku. Nie ma informacji o ewentualnych ofiarach znajdujących się na powierzchni ziemi. Według władz hangar nie był w chwili wypadku wykorzystywany.

Przyczyna katastrofy nie jest na razie znana.

Źródło: rp.pl/ cnn
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA