fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kataryna: Żeby nie było tak, jak było

AFP
Andrzej Duda: „Jeżeli ktoś potrzebuje drugiej kadencji, żeby działać w zgodzie ze sobą, to znaczy, że nie dorósł do pierwszej".

Gdy wywiad z tą wypowiedzią Andrzeja Dudy się ukazał, sam prezydent składał właśnie wyborcom obietnicę, że jego druga kadencja będzie inna niż pierwsza, bo w niej będzie odpowiadał tylko przed Bogiem, historią i narodem. Uważam, że przed Bogiem, historią i narodem głowa państwa odpowiada także w pierwszej kadencji, ale co bardziej bezkrytyczni zwolennicy prezydenta tłumaczyli mi, że Duda pierwszą musiał podporządkować reelekcji, a to wymagało dostosowania się do interesów partii, której poparcie (i pieniądze) były do wygrania kolejnej niezbędne. Na pewno jest to prawda, pytanie jednak, czy i jak bardzo w drugiej kadencji będzie chciał i potrafił wybić się na niepodległość.
Mam wrażenie, że Andrzej Duda w poprzedniej kadencji, a zwłaszcza w kampanii wyborczej, która dała mu drugą, dotarł do punktu, z którego nie ma odwrotu. Co piszę z żalem, jako osoba, która pięć lat temu na niego zagłosowała, ale też – mimo wszystko – z nadzieją, że się jed...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA