fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Już oficjalnie: debiut Allegro w poniedziałek

Francois Nuyts, prezes Allegro
AFP
GPW podjęła uchwałę o wprowadzeniu do obrotu ponad miliarda akcji handlowej spółki.

„GPW postanawia wprowadzić z dniem 12 października 2020 r. do obrotu giełdowego na rynku podstawowym 1.023.255.814 (jeden miliard dwadzieścia trzy miliony dwieście pięćdziesiąt pięć tysięcy osiemset czternaście) akcji zwykłych spółki Allegro.eu Societe Anonyme, o wartości nominalnej 0,01 zł każda" - czytamy w uchwale.

Czytaj także: Allegro: duży popyt na akcje i redukcja

Akcje będą notowane w systemie notowań ciągłych pod nazwą skróconą „Allegro" i oznaczeniem „ALE".

W uchwale znalazł się też harmonogram pierwszej sesji. Jest on nietypowy, ponieważ faza otwarcia w przypadku tego debiutu rozpocznie się o godz. 9.15.

Cenę akcji w IPO wyznaczono na 43 zł z przedziału 35-43 zł. Wartość oferty sięgnęła rekordowego poziomu 10,6 mld zł, a wycena spółki na giełdzie - przy cenie sprzedaży akcji w ofercie – przekracza 44 mld zł. To oznacza, że Allegro będzie największą, krajową spółką na GPW.

Inwestorom indywidualnym przydzielono ponad 9,3 mln akcji (redukcja zapisów sięgnęła 85 proc.), a instytucjonalnym ponad 236 mln sztuk. Allegro zwiększyło 25 września pulę akcji w ofercie publicznej o 30,8 mln sztuk, czyli o 14,3 proc., do 246,8 mln akcji (łącznie z akcjami z puli stabilizacyjnej). IPO obejmowało początkowo łącznie 216 mln akcji, w tym do 15 proc. akcji, które trafią do Morgan Stanley jako opcja stabilizująca kurs po debiucie spółki na giełdzie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA